Reklamı Geç
Hayriye Vurdu Organization
Vetav
Düet Academy
Q Bar Cafe

''Lefkoşa'da Sahne'', Kıbrıs'ın En Sembolik Sanat Mekanlarından Eski Mısırlızade Sineması'nda Can Buluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
''Lefkoşa'da Sahne'', Kıbrıs'ın En Sembolik Sanat Mekanlarından Eski Mısırlızade Sineması'nda Can Buluyor
Abone ol
Rauf Denktaş Eğitim ve Araştırma Vakfı (RADEV) desteğinde ve himayesinde kurulan “Lefkoşa’da Sahne”  sanatsal etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.
Haber TT - Üreten Kadınlar

Özel Haber: Çağlar TUNCER

Lefkoşa’da Sahne bünyesinde ve Yönetmen Osman Ateş önderliğinde kurulan “Çekirdek Kadro Tiyatro Kumpanyası”, sergiledikleri ilk oyunla birlikte seyircinin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Geçmişte senaryo dalında Oscar Ödüllerine aday gösterilen İsrailli Ünlü Yazar Ephraim Kishon’un yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçe’ye çevirdiği “Bir Tarla Kuşuydu Juliet” adlı eserden uyarlanan “Romeo ve Juliet-Bir Evlilik Zehirlenmesi” adlı oyunun yönetmenliğini Osman Ateş, yardımcı yönetmenliğini ise Nehir Demirel yapıyor.

Özgün müziğini Süleyman Akosman’ın, koreografisini ise Liliya Biroğul’un yaptığı oyunda Birce Birsel Çağlar, Aysel Açelya Bükülmez, Alina Moraru, Kurtuluş Altaylı, Fuat Zorali, Ekin Karaböcek ve Osman Ateş rol alıyor.

Tek perdelik oyunun suaresi Cumartesi geceleri saat 20.00’de sahne alırken, Pazar günleri 16.00’da da Pazar Matinesi gerçekleştiriliyor.

‘Nitelikli bir sahne’ felsefesiyle, dünyalı gibi düşünüp, ülke sanatına katkı koyma amacıyla kurulan Lefkoşa’da Sahne, Lefkoşa’nın en sembolik sanat mekanlarından olan Eski Mısırlızade Sineması binasında faaliyet gösteriyor.

481 koltuk kapasitesi bulunan son teknolojik imkanlardan faydalanarak kurulan ses ve ışık sistemlerinin yanı sıra, merkezi ısıtma sistemiyle her türlü konforun sağlandığı Lefkoşa'da Sahne, siz sanatseverler için herşeyi düşünerek tasarlanmış.

“Romeo ve Juliet-Bir Evlilik Zehirlenmesi” adlı tek perdelik oyunla geçtiğimiz Şubat ayında  açılan Lefkoşa’da Sahne'de yıl boyunca tiyatro oyunlarının yanı sıra, konserler ve çeşitli sanatsal etkinlikler de düzenlenecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektronik Müziğin Yükselen Yıldızı DJ Seinfeld, 2 Nisan’da Zorlu PSM’de Konser VerecekÖnceki Haber

Elektronik Müziğin Yükselen Yıldızı DJ S...

Kıbrıslı Ünlü Modacı Ferdiye Gence Yatmaz, Yeni Yaşına Eşi İsmail Yatmaz'ın Sürprizleriyle GirdiSonraki Haber

Kıbrıslı Ünlü Modacı Ferdiye Gence Yatma...

İQ Emlak

Yorum Yazın

Reneva
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Efsina Tuzları